Amoniak a chłodzenie żywności na statkach

Obecnie właściwie wszędzie, gdzie pracują na co dzień ludzie, standardem stała się klimatyzacja i inne rodzaje chłodzenia otaczającego nas powietrza. Jednak w niektórych branżach i niektórych pomieszczeniach chłodzenie i filtrowanie powietrza jest bardzo potrzebne, o wiele bardziej niż na co dzień w biurowcu. mam tutaj na myśli przede wszystkim statki.

Dlaczego akurat statki? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że powietrze na statku nie może być nieświeże, bo nie ma w jaki sposób samo się oczyścić. Dlatego często na statkach montuje się urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze, które wykorzystują do tego celu przede wszystkim amoniak, będący bardzo popularnym obecnie środkiem chodzącym, ale nie tylko. Amoniak ma obecnie tyle zastosowań, że używa się go praktycznie we wszystkich branżach.

Amoniak stosuje się także w urządzeniach chłodzących, takich chociażby jak klimatyzatory. Oczywistym jest, że takie urządzenia również muszą być zamontowane na statku, gdyż w przeciwnym razie atmosfera tam panująca stałaby się nie do zniesienia. Dzięki wykorzystaniu amoniaku natomiast stosunkowo łatwo i szybko można zarówno ochłodzić jak i oczyścić powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.