Sprężarki chłodnicze i nowoczesne mroźnie

We wszystkich urządzaniach chłodniczych, w których czynnikiem chłodzącym jest gaz, np. amoniak, wykorzystywane są sprężarki chłodnicze. Warto zatem bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie one nam dają.

Sprężarki chłodnicze muszą być za każdym razem idealnie dostosowane do używanego w danym urządzeniu czynnika chłodniczego. Jest to bardzo istotny wymóg, którego nie da się w żaden sposób obejść.

Nowoczesne sprężarki to urządzeni wyposażone najczęściej w silnik elektryczny, który znajduje się w szczelnej obudowie. W tej samej obudowie znajduje się zresztą także cześć sprężająca urządzania, która w istotny sposób wpływa na parametry pracy mroźni.

Komory mroźnicze, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają nam na utrzymanie wyjątkowo niskiej temperatury. zwykle chodzi tutaj o 10-20 stopni na minusie. Oczywiście nowoczesne mrożnie wyposażone są w specjalne mechanizmy, które pozwalają nam na utrzymanie konkretnej temperatury.

Oczywiście znajdziemy także mroźnie, które możemy ustawić na niższą niż wspomniana wyżej temperatura. Wszystko tak naprawdę zależny od tego, co zamierzamy przechowywać w danej komorze mroźnej. Innej temperatury wymagają np. owoce a innej mięso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.